+48 792 261 728 Poniedziałek - Piątek 7:00 - 20:00 Legionów 67 Bielsko-Biała Polska

Szkolenia

Szkolenia stacjonarne

Klub IRONia Bielsko-Biała

Nasze miejsce jest kojarzone ze świetnym, profesjonalnym wyposażeniem i doskonałym klimatem. Dlatego też wiele szkoleń odbywa się stacjonarnie w klubie IRONia

Szkolenia wyjazdowe

Zaproś nas na szkolenie

Możemy przeprowadzić szkolenie w Twoim klubie lub placówce. Korzystne, motywujące warunki. 

Kettlebells I

W czasie szkolenia poznacie nie tylko jak pracować z odważnikami kettlebells, ale również poznacie nasze przemyślenia względem nauczania poprawnych technik i ich warciacji, programowania, które zaowocały największą w Polsce liczbą osób z TopTeam (14 osób) oraz pierwszą w Polsce Iron Maiden.
Szkolenie obejmuje następujące techniki wraz z ich wariantami:
– Swing
– TGU
– Clean
– Press
– Snatch
– Goblet Squat

Kettlebells II

W czasie dwudniowego szkolenia będziecie mieli okazje poznać szczegóły aspektów technicznych i wariacji najtrudniejszych technik kettlowych tj.:
– Push-Press
– Jerk
– Windmill
– Bent Press
– Pistols Squat
– Single Leg Deadlift
– Military Press: zaawansowane warianty

Barbells I

Myśląc o sztangach jako pierwsze przychodzą na myśl przysiady, martwe ciągi oraz wyciskanie leżąc. Nasze warsztaty jednak NIE SĄ szkoleniem z trójboju – o ile opieramy się o zasady głównych ćwiczeń ciężkiej atletyki określone regulaminem IPF, o tyle najistotniejszym aspektem jest bezpieczeństwo i skuteczna nauka technik ćwiczeń podstawowych i uzupełniających ze sztangą – w sumie 8-10 technik – co niekiedy rozmija się z wyczynowym sportem. Podstawowym zadaniem będzie dostosowanie procesu nauczania trudnych, sportowych technik ze sztangą, aby pasował on zarówno dla zawodowców, amatorów jak i ludzi po przebytych kontuzjach

Programowanie I

Zapraszamy na autorskie szkolenie przygotowane przez Sebastiana Gęsiora, trenera z wieloletnim doświadczeniem w treningu siłowym, opiekuna kilkunastu zawodników w Polsce (również na stopniu międzynarodowym).
1. Teoria treningu siłowego.
2. W jaki sposób budować plan treningowy?
3. Przykładowe programy w treningu siłowym
4. Praktyka – tworzenie własnych planów treningowych pod podane założenia.
5. Wstęp do rosyjskich metod programowania.

Zainteresowany naszymi szkoleniami?

Serdecznie zapraszamy!
01.
Filozofia
Doświadczenie w pracy trenera i szkoleniowca determinuje nasze podejście w dzisiejszej pracy z trenerami

Jak powstają nasze szkolenia?

Nasze kursy i warsztaty to nie skąpy, wyrwany z kontekstu wycinek zagadnienia. To kompleksowo opracowany materiał, który pozwoli zrozumieć wszystkie aspekty z danego obszaru. Uczysz się z nami programowania? Nie dostaniesz gotowego planu, a zrozumiesz, że istotą jest poznanie fizjologii, elementów biomechaniki i poznasz różne metody, których nauczysz się optymalnie wykorzystywać i płynnie ze sobą miksować.

To, jak przekazujemy wiedzę, to wypadkowa wielu lat doświadczeń oraz świetnej metodyki StrongFirst

Jak uczymy?

Poprawna technika wykonywania ćwiczeń, czy umiejętne zastosowanie wiedzy teoretycznej, to tylko jeden z elementów, którego wymagamy. Istotniejsze jest dla nas jednak, by uczyć skutecznie oraz nauczyć przekazywać zdobytą wiedzę. Ponadto dajemy narzędzia, które pozwolą radzić sobie z popularnymi problemami w pracy trenera z podopiecznym. 

02.
Metodyka
03.
Weryfikacja
Jest czas na pytania do wykładowcy;
jest czas na zadanie pytania przez wykładowce

Jak nauczać skutecznie?

Na każdym szkoleniu są warsztaty praktyczne – studium przypadków na wykładach oraz praktyczne zajęcia na warsztatach technicznych. Zależy nam, by móc skontrolować stopień przyswojenia materiału.